47.yıl
“karanlıktan aydınlığa...”
 
Mütevâtir Hadîsler Işığında BEKLENEN MEHDÎ
Eser Adı : Mütevâtir Hadîsler Işığında BEKLENEN MEHDÎ
Yazar : Ömer Faruk AKKAYA
ISBN : 978-975-9068-70-7
Kağıt Kalitesi : İthal Kağıt
Cilt : Karton Kapak
Sayfa Sayısı : 272
Ebat : 13,5 * 21 cm
Baskı Tarihi : Ocak 2016
T.E. Satış Fiyatı : 16 TL
 

Elinizdeki eser, hadîs-i şerîflerde geleceği bildirilen Mehdî aleyhisselâm’dan bahsetmektedir. Bilindiği üzere Mehdî aleyhisselâm kıyâmete yakın gelecek, ümmet-i Muhammed içerisinde birliği, dirliği sağlayacak, İslâm nizâmını yeniden dünyaya hâkim kılacak ve kıyâmetten önce insanlık için büyük bir huzûr ve saâdet ortamı oluşturacaktır.

Bu kitapla Mehdî aleyhisselâm’ın vasıflarını tanıyacağız. Bu sayede ajan kılıklı mehdi müsveddelerinin mehdi olmadığını öğreneceğiz ve sâfiyâne inancımızı, birilerinin menfaatlerine kurban etmeyeceğiz.

Peygamber aleyhi's-salâtü ve's-selâm’ın doğumuna yakın Yahudi ve Hristiyanlar, O’nun aleyhi's-salâtü ve's-selâm’ın doğumunu beklemekte ve müşriklere, “O son Peygamber gelsin biz sizlere o zaman galip geleceğiz” diyorlardı. Peygamberliğini ilan ettiği zaman, “Biz kendi içimizden çıkmasını bekliyoruz” diyerek inkâr etmişlerdi. İşte bu duruma düşmemek için onun vasıflarını öğreneceğiz ve eğer bizim yaşadığımız zamanda gelirse, kendisine tâbi olacağız inşaallah.

Bu kitapla Mehdî aleyhisselâm’ın çıkmasına yakın meydana gelecek olayları öğreneceğiz. Bu sayede bazı modernist İslâmcıların “ümmet ne zaman dara düşse bu tür beklentiler artıyor,” “Hristiyanlarda, Yahudilerde aynı beklenti içerisindeler,” “Bu mesele İslam’a sonradan sokulmuştur”aslı yoktur” “tembel Müslümânların avuntusu” gibi sözlerine kanmayacağız.

Mehdi aleyhisselâm gelinceye kadar elbette tembellik etmeyeceğiz. İslâm ve insanlık için yılmadan çalışmak her Müslümânın aslî vazifesidir. Çünkü bizler “Sen ve Rabbin gidin savaşın! Biz burada oturup bekliyoruz” diyenlerin ardılı değiliz. Bilakis “Sen atını denize sürsen, Hiç tereddüt etmeden bizde seninle denize dalarız, Yâ Rasûlallah!” diyen sahâbenin izindeyiz.

Bu kitapla ehl-i sünnet âlimlerin bu husustaki sahîh itikadını öğrenmiş olacağız. Bu sayede sapık fırka ve mezheblerin bilhassa kayıp imam mehdi gibi aslı doğru olsa da içine hurafe katılmış Şîanın sapık itikadlarına karşı uyanık olacağız.

Hâsılı bu eserde Mehdî aleyhisselâm hakkındaki rivâyetleri, Sahâbe-i kirâm'ın kavillerini, büyük İslâm âlimlerinin görüşlerini ilmî delilleriyle görecek ve Mehdî aleyhisselâm hakkında merak ettiklerinizi, tek ve hak yol olan ehl-i sünnet ve’l-cemâat ulemânın bakış açısını Ömer Faruk AKKAYA Hocamızın bu güzide çalışmasıyla öğrenmiş olacağız.

 

 
© 2017 samilyayinevi.com.tr. Her hakkı saklıdır.
Küçükayasofya Cd. No:66 Şamil Han Sultanahmet - Fatih / İstanbul
Tel: 0212 516 06 50 - 518 15 39 Faks: 0212 516 06 51